Nejstrašidelnější místa v Česku – Existují místa, kde byste nechtěli být ani minutu
Milujete záhady a máte pro strach uděláno? Troufnete si do těchto tajemných lokalit? Pak během toulek českou krajinou nesmíte vynechat následující místa.
Zámek Lemberk
Původně gotický hrad ze 13. století byl během 16. století přestavěn na renesanční zámek. Mezi nejstrašidelnější lokality Česka je řazen kvůli častému výskytu paranormálních jevů, které potvrzují jak místní kastelánka, tak turisté a policie. Mnoho osob dosvědčilo, že se z podkroví ozývaly kroky, ačkoli tam nikdo nebyl. Kromě toho jsou z prázdných místností zabezpečných alarmem slyšet zvuky stěhování nábytku. Kvůli spuštěnému alarmu navštívili zámek několikrát policisté. Ti mohli jen konstatovat, že ke vloupání nedošlo a co je zvláštní, jejich služební psi odmítali do některých míst zámku jít. Nejvíc mysteriózních úkazů se odehrálo v Bajkovém sále. Očití svědci odtud slyšeli dětský pláč a nalézali rozházené květiny či posunuté obrazy. Žádná z uvedených záhad zámku Lemberk se nikdy nepodařila vysvětlit a původ těchto událostí je dosud obestřen tajemstvím.
Lom Amerika
Řeč je o lomech Velká a Malá Amerika, které lákají turisty z Česka i zahraničí. Věděli jste ale, že druhý zmíněný ukrývá děsivé tajemství? Prý se v něm od roku 1945 skrýval před ozbrojenci voják Hagen. Několik dlouhých měsíců uvnitř skalnatého labyrintu se na něm muselo dřív nebo později podepsat. Voják podle legendy zešílel a jeho přízrak se v Malé Americe prý pohybuje dodnes. Legenda navíc říká, že každý, kdo na křižovatce nad jezírkem zabouchá třikrát na zdejší gong a zvolá: „Hagene, přistup blíž“, dalšího dne se nedožije.
Les Bor
Na okraji Českých Budějovic se nachází les Bor zvaný také Branišovský les. Váže se k němu opravdu hodně děsivých událostí. Mnoho lidí dosvědčilo, že při návštěvě lesa slyšeli zvláštní zvuky a kroky, spatřili temný přízrak nebo je provázely rudě planoucí oči. Nejstrašidelnější tragédie se zde odehrála za minulého režimu, kdy les sloužil jako vojenský prostor. Během nočního střídání stráží uviděli vojáci, jak se jejich kolega proměnil v podivnou bytost. Dostali takový strach, až po sobě začali pálit. Tři vojáci zůstali po střelbě na místě mrtví. Poslední z nich byl s vážným zraněním převezen do vojenské nemocnice, kde krátce nato také zemřel. Před smrtí však stihl o svém šokujícím zážitku vypovídat. Nikdo mu však nevěřil, ačkoli mu během té jediné noci úplně zešedivěly vlasy.
Jeskyně Býčí skála
Opředena legendami je také Býčí skála ve střední části Moravského krasu. Jedná se o místo, které bylo v době bronzové a možná ještě dříve zasvěceno rituálním vraždám. V 19. zde doktor Jindřich Wankel objevil tzv. Halštatský pohřeb z 5. století př. n. l.. Zemřelého velmože mělo na onen svět následovat 40 dívek, služebnictvo a koně. Zatímco tělo nebožtíka bylo spáleno na hranici, ženy byly umučeny a koně rozsekáni. Podle vyprávění z jeskyně za tmavých nocí vychází procesí nešťastných duší a za svítání se vrací zpět. V rozlehlém jeskynním komplexu se dále prý ozývá zpěv, výkřiky a volání nebo se náhle objevují světla. Z jeskyně intenzivně sálá negativní energie, která citlivější povahy od návštěvy zcela odradí.
Hrad Houska
Hrad prý ukrývá vstup do samotného pekla. Lidé tady slýchávají divné zvuky a zdi zdejší kaple jsou neustále vlhké. Oblíbený cíl místních i turistů leží asi 20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi. Na samotném hradu by asi nebylo nic tak strašidelného, pokud by se o něm neříkalo, že ukrývá bránu do samotných pekel. Očití svědci tvrdí, že tady v noci slýchávají nejrůznější hlasy a zvuky. Obrazy na stěnách jsou prý rozmazané a stěny místní kaple vždy vlhké. A to i za parného leta, kdy na ostatních stěnách není ani kapka vody. Podle pověsti se traduje, že pod kaplí jsou podzemní prostory, v nichž jsou kostry „nelidských“ bytostí.
Velhartický hřbitov
Kostel sv. Máří Magdalény nacházející se na hřbitově nedaleko šumavských Velhartic kdysi inspiroval Karla Jaromíra Erbena k napsání balady Svatební košile. Příběh pojednává o dívce, kterou její zemřelý milenec unáší přes hřbitov do říše mrtvých. Podle historických pramenů se na velhartickém hřbitově kdysi dávno opravdu konaly černé satanské mše a pokusy oživit mrtvého. Za mše byla obětována krásná panna, jejíž tvář je dodnes vidět na omítce zděného štítu kostela. Obživlý nebožtík poté unášel svoji milou na onen svět přes zeď kostela. O tomto skutku dodnes vypovídá stará třešeň zkroucená pod tíhou děsivých událostí do jakési prapodivné křeče. Na místě dnešního kostela stávala kdysi původní dřevěná verze, ve které uhořel sedlák s celou rodinou. A navíc se zde má stále nacházet neoznačený hrob sudetských Němců, kteří byli zavražděni na konci druhé světové války. Na jedno místo podezřele mnoho tragických událostí. Není divu, že se hřbitovu vyhýbají obloukem i místní, kteří tam mají pohřbené své blízké.
Hřbitov bláznů v Bohnicích
Na hřbitově prý nebyli pohřbívání jen klienti léčebny, ale také nepohodlní dědicové, nemanželské děti nebo dlouho žijící majetné tetičky. Hřbitov v pražských Bohnicích dnes už nefunguje. Za necelých šedesát ale dokázal pojmout na 4 000 těl. Většina z nich byli samotní pacienti léčebny, objevují se tady ale i vrazi, sebevrazi, vojáci z první světové války a děti. Bohužel místo posledního odpočinku tady našli i zcela příčetní lidé – od nepohodlných dědiců přes nemanželské děti až po dlouho žijící bohaté tetičky. V současné době jde o místo s tou vůbec nejhorší energií v Česku, což potvrzují i ti největší „nebojsové,“ kteří se tady rozhodně necítí dobře. Aby se negativní energie nerozšířila dál do světa, zadní vchod hřbitova prý hlídá tajemný strážce.
Hrad Kašperk
Nejvýše položeným českým hradem je šumavský Kašperk. Ačkoli byl postaven Karlem IV. jako královský hrad, sloužil především jako popravní místo, kde bylo sťato bezpočet hlav hříšníků, hrdelních zločinců, kapsářů a nepohodlných lidí. Kašperk i jeho okolí jsou prý sídlem čertů, skřítků, víl a duchů. Nejeden zvědavý turista se při nocování v okolí setkal s poletujícími světly, zvuky, kroky, hlasy, temnými postavami i ledovým větrem. Nejznámějšími strašidly hradu jsou šeredná stařena Swiza, která své oběti proměňuje v kámen a Šplhavec, který šplhá po zdech nádvoří.
Kostnice v Sedlci
Pokud nepatříte mezi citlivější povahy, můžete se vydat na prohlídku unikátního kostela na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory. Jeho kostnice je vyzdobena pouze lidskými kostmi z celkem 40 000 zemřelých z dob morových epidemií či husitských válek. Podle pověsti skládal exhumované ostatky v 16. století poloslepý mnich do pyramid. Spatřit zde můžete lustr složený ze všech velkých kostí lidského těla, dekorace z lidských lopatek a kyčlí. V okolí kostnice bylo nalezeno 30 hromadných hrobů s více než 1 500 kostrami, což představuje největší středověký soubor kostí u nás.
Hrad Křivoklát
Jedním z nejstarších hradů Česka je Křivoklát nacházející se uprostřed malebných lesů. Za svoji historii několikrát vyhořel. Po jedné z přestaveb se stal obávaným žalářem. Vězněm zde byl například Edward Kelley, slavný alchymista na dvoře Rudolfa II.. Ten si při pokusu o útěk zlomil nohu a musel podstoupit její amputaci. Říká se, že na hradě stále bloudí duše vězňů, kteří na Křivoklátě strávili život ve strohých kobkách.
Nedaleko od Prahy mezi Mukařovem a Žernovkou se nachází místo, kde se stalo podezřele hodně tragických událostí. Nejstarší legenda vypráví o kněžně Nežárce, která lesem utíkala před žoldáky. Než byla dopadena, ukryla ve studánce zlatý kalich, který nebyl nikdy objeven. Krátce poté ji žoldáci dopadli a umučili – odtud název obce Mukařov. Koncem 19. století zde spáchal sebevraždu pár milenců, kterým rodiče zakázali sňatek. Dvojice se ve velkých mrazech vysvlékla a společně umrzli. Místu, kde byli nalezeni, se dnes říká U zmrzlých. Zatím poslední tragédií, která se v lese odehrála, byla sebevražda mladíka kvůli nešťastné lásce. Než ukončil svůj život, vyryl do jednoho stromu křížek, který je tam prý dodnes. Les má bezpochyby zvláštní depresivní auru. Velkým neklidem na místo reagují koně, kteří do něj odmítají vstoupit.